ABA liga

Cedevita startala porazom

Sport / Košarka | 29. 09. 2016. u 19:17 S.K.

Košarkaši hrvatskog prvaka Cedevite u susretu su 1. kola nove sezone regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Budućnosti sa 70:80 (16:18, 16:16, 22:17, 16:29).

Cedevita je šuterski odigrala vrlo slabu utakmicu, dok su gosti iz Podgorice u posljednjoj četvrtini vezali nekoliko preciznih pogodaka s distance kojima su stigli do važne pobjede, piše HRT.

Jedino dobro razdoblje u igri Cedevite bila je sredina treće četvrtine kada je dobrom igrom u obrani i s nekoliko osvojenih lopti iz kojih su proistekli protunapadi hrvatski prvak ostvario seriju 14:2 kojom je zaostatak 32:37 pretvorio u prednost 46:39.

Ipak, do kraja tog dijela igre Budućnost se primakla na 54:51, da bi se ključnim pokazao početak posljednje četvrtine kada je Budućnost ostvarila seriju 13:2 i preuzela kontrolu rezultata.

Tricama Popovića i Šehovića Budućnost je pet minuta prije kraja pobjegla na 10 razlike (60:70), a Cedevita se do kraja utakmice tek u nekoliko navrata uspjela primaknuti na pet poena minusa, no nije mogla u potpunosti ugroziti pobjedu gostiju.

David Stockton je sa 26 koševa bio uvjerljivo najefikasniji kod Cedevite, dok je Nemanja Vranješ predvodio Budućnost sa 22 poena.

Cedevita će u 2. kolu u ponedjeljak gostovati kod Crvene zvezde u Beogradu.