Odluka u zadnjem kolu

Čapljina srušila Mladost, GOŠK novi lider

Sport / Nogomet | 30. 05. 2015. u 18:07 Z.D.

Kolo prije kraja natjecanja u Prvoj ligi Federacije BiH došlo je do smjene na vrhu. Vodeća Mladost izgubila je u Čapljini (1:2), a GOŠK je svladao Radničkog s 1:0 na svom terenu.

GOŠK sada vodi s bodom prednosti (57) ispred Mladosti (56), a upravo će ove dvije momčadi igrati u zadnjem kolu u Doboj-Kaknju!

Čapljina je svladala Mladost s 2:1 golovima Darija Jelčića u 83. i 87. minuti. Čapljinci su tako napravili velik korak k osiguranju ostanka u ligi, a ujedno su pomogli susjedu iz Gabele. Mladost je vodila do 83. minute golom Srđana Savića iz prvog dijela.

U isto vrijeme GOŠK je s minimalnih 1:0 svladao Radnički iz Lukavca golom Nikole Kaića u 49 minuti.

U zadnjem kolu bit će velika borba za ostanak u ligi, jer sada je definitivno jasno da ispadaju četiri kluba. U opasnoj zoni i dalje je Branitelj koji je izgubio (1:2) kod Podgrmeča.

''Uz puno sreće dobili smo utakmicu, a smatram da je Mladost dobra ekipa, čak i puno bolja od nas, no mi smo u zadnjih 10 minuta uz malo sreće preokrenuli rezultat u našu korist. Moram također reći da je nama u ovoj utakmici nedostajalo osam igrača, te danas ozlijeđeni Robert Grbavac kao deveti, i mislim to je bilo i uz to sve bilo je teško za očekivati neku punu bolju i lepršaviju igru. Na kraju je najvažnije da smo dobili i zadržali status prvoligaša.

Ponavljam, Jelčić je s Jurčevićem riješavao dosta utakmica, ali se ne možemo žaliti na ove mlađe igrače koji tek počinju i igraju ovako važne utakmice. Ne samo ovu, nego četiri zadnje utakmice igramo bez 6-7 igrača, ostali smo bez veznih igrača, faktički kostura ekipe, tako da je ova pobjeda imala još veći značaj. U zadnjoj utakmici dat ćemo šansu mlađim igračima koji su bili na klupi, i igračima koji nemaju kartone, a iduće sezone neće sigurno ovako biti! Nešto se mora mijenjati, jer ako situacija ostane ovakva, to nije dobro.

Ako ne bude nešto iskrsnulo da idem vani, pošto sam sad završio dio vezan za profi licencu, vidjet ćemo što će biti dalje, sigurno ekipa će bit puno opasnija, kompletnija, i agresivnija i znat će se što se igra'', rekao je za Bljesak.info trener Čapljine Damir Borovac.

Heroj utakmice Dario Jelčić, koji je s dva pogotka spasio Čapljinu od ispadanja, rekao je kako je utakmica bila teška, no nije prva takva za ovu ekipu.

''Nas je pokosilo dosta problema. Od crvenih kartona, ozljeđenih igrača, igrača koji su nas napustili tijekom sezone... Sve se to odrazilo i na igru i na rezultat. Na polusezoni smo čak bili i u deficitu.

Uglavnom trebala su nam tri-četiri pojačanja, i u ovom vremenu u kojem živimo, punom problema, počevši od ovih osnovnih ekonomskih koji diktiraju cijelokupnu krvnu sliku kluba, nekako smo se uspjeli skupit, uspjeli odigrati bez 7-8 igrača i uz maksimalan napor i žrtvu dobit ovu utakmicu.

Najvažnije je da se utakmica dobila, zadovoljan ili nezadovoljan svojom igrom, to je najmanje važno, svi poslije ove sezone trebamo sjesti i porazgovarati i vidjeti što ubuduće, okrenuti se svojoj omladinskoj školi i radu s mladima da iznjedrimo svake godine tri-četiri igrača za prvi tim koji će imati kvalitetne igrače koji će u budućnosti nositi igru ove ekipe'', kazao je za Bljesak.info Jelčić.