7:2

Čak devet golova na Pecari, Široki potopio Čelik

Sport / Nogomet | 19. 10. 2014. u 14:50 D.L.

Golijada na Pecari u 11. kolu Premijer lige BiH. Široki Brijeg je 'potopio' zenički Čelik 7:2!

Čelik je prvi poveo iz polukontre preko Đelmića u 7. minuti. Široki se ekspresno vratio u utakmicu te pogocima Josipa Ćorluke u 15. i Zvonimira Kožulja u 17. minuti preokrenuo rezultat i nagovijestio dobru utakmicu pred 300 gledatelja na Pecari.

Filip Mihaljević je u 23. minuti povećao vodstvo na 3:1, a Stipo Marković postiže autogol u 36. minuti te poklanja Čeliku smanjenje rezultata na 3:2. Do kraja poluvremena Široki je povećao vodstvo na 4:2, a strijelac je ovog puta bio Dino Ćorić u 41. minuti.

Na samom početku drugog poluvremena trener Čelika Milomir Odović zamijenio je vratara Adilovića koji je bio krivac za dva pogotka.

28 pripadnika navijačke skupine''Robijaši'' iz Zenice su na utakmicu došli tek na poluvremenu, a nakon što im je klub primio sedmi pogodak, legli su na tribinu. U  80. minuti su napustili stadion Pecara.

Ništa bolje na vratima se nije provela njegova zamjena Salih Hinović. Široki je u 53. minuti poveo 5:2 drugim pogotkom Mihaljevića, a Ćorluka je u 66. minuti također svojim drugim pogotkom doveo Široki u veliko vodstvo 6:2

U 76. minuti Wagner je promiješao obranu Čelika, ubacio loptu na peterac, a nakon gužve najbolje se snašao Jure Ivanković koji postiže pogodak za 7:2.

Do kraja susreta Široki je prijetio u nekoliko navrata, a izdvajamo gredu Brekala koji nije uspio postići osmi pogodak za svoju momčad.

Široki je tako nakon 11. kola sam na vrhu premijerligaške ljestvice s 26 bodova, a iza njega su Zrinjski, Olimpic i Željezničar s 23 boda.

''Plavo-bijele'' u srijedu očekuje uzvratni susret osmine završnice Kupa BiH gdje na Grbavici protiv Željezničara brani prednost od 2:0 iz prvog susreta.