4:0

Bruxelles: Zmajevi slomljenih krila

Sport / Nogomet | 07. 10. 2016. u 20:40 Z.S.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je prvi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji, ali i vrlo težak poraz (0:4) od Belgije.

Pod novim izbornikom Robertom Martinezom Belgija opet djeluje moćno, pa je čak i u oslabljenom sastavu deklasirala BiH momčad i nanijela Mehmedu Baždareviću najteži poraz otkako je postao izbornik.

U 26. minuti autogol je postigao Emir Spahić, a tri minute kasnije nakon greške debitanta Mate Jajala na 2:0 je povećao Hazard.

1 0 Emir Spahic OwnGoal HD Belgium vs Bosnia 07... by reisburda0029

U 60. minuti Alderweireld je povećao na 3:0, a u 79. Romelu Lukaku postiže gol za 4:0.

4-0 Romelu Lukaku Goal HD - Belgium 4-0 Bosnia... by euro2016videos

BIH je u Bruxellesu igrala vrlo slabo, iako je i ona mogla do gola, a najbliži je bio Milan Đurić koji je pogodio gredu.

Reprezentativci BiH nemaju puno vremena za vidanje rana, jer ih već u ponedjeljak čeka utakmica u Zenici protiv Cipra.