NBA

Bogdanović prekinuo šutersku krizu, Messina ušao u povijest

Sport / Košarka | 27. 11. 2014. u 10:15 I. M.

Brooklyn Netsi nanijeli su i 15. uzastopni poraz Philadelphia 76-ersima koji su tako izjednačili najslabiji ulazak u sezonu u klupskoj povijesti.

Netsi su slavili sa 99-91, ali neizvjesno je bilo sve do posljednje minute u koju se ušlo s rezultatom 91-89 u korist Netsa.

Sixersi su potom izgubili loptu da bi Kevin Garnett 33 sekunde prije kraja pogodio skok-šut za 93-89 da bi Joe Johnson i Deron Williams u završnici bili precizni s linije slobodnih bacanja i zadrželi prednost.

Joe Johnson utakmicu je završio kao prvi strijelac Netsa sa 21 košem, Brook Lopez je dodao 19, dok je Bojan Bogdanović za 26 minuta ubacio šest poena (šut iz igre 2-5, trica 1-3, slobodna bacanja 1-2), te imao po jedan skok i asistenciju.

Mostarac je u maloj krizi u posljednje vrijeme, ali protiv Sixersa je napokon pogodio prvi šut iz igre nakon što je u prethodne dvije utakmice šutirao 0-12. Protiv Philadelphije nije dobro šutirao ni Mirza Teletović (1-7 za tricu), ali je ipak za 33 minute skupio devet koševa i šest skokova za 33 minute.

Tony Wroten je sa 18 koševa i 10 asistencija bio prvo ime Sixersa.

Aktualni prvaci San Antonio Spursi su ostvarili petu uzastopnu pobjedu, a do pobjede nad Indianom 106:100 su došli bez svog glavnog trenera Gregg Popovicha koji je propustio susret zbog "manjih zdravstvenih problema".

Stoga je Spurse s klupe vodio Talijan Ettore Messina koji je tako postao prvi Europljanin koji je bio u ulozi glavnog trenera na jednoj NBA utakmic