Drama u Istanbulu

Bilićev Bešiktaš izbacio Liverpool: Lovren promašio ključni jedanaesterac

Sport / Nogomet | 26. 02. 2015. u 21:07 S. M.

Nogometaši Bešiktaša predvođeni hrvatskim stručnjakom Slavenom Bilićem izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su boljim izvođenjem jedanaesteraca pobijedili Liverpool 5-4.

Tragičar susreta bio je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren koji je jedini promašio kazneni udarac za 'redse'.

Regularnih 90 minuta završilo rezultatom 1-0, identičnim kao i prvi ogled na Anfieldu. Pogodak za turski sastav zabio je u 72. minuti Tolgay Arslan sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Bešiktaš je u sudačkoj nadoknadi mogao i do toliko željenog drugog gola, no Demba Ba je s pet metara uzdrmao vratnicu. Senegalac je imao odličnu priliku i u 101. minuti, no Simon Mignolet je dobro reagirao.

Kako u dodatnih 30 minuta nije bilo golova, putnik u osminu finala je odlučen izvođenjem jedanaesteraca.

Kod Bešiktaša svih pet igrača je bilo precizno (Ba, Tore, Kavlak, Hutchinson, Arslan), dok su kod Liverpoola zabili Lambert, Lallana, Can i Allen, a Lovren je promašio cijeli gol.