Europska liga

Bilić izgubio na Anfieldu, golijada u Glasgowu

Sport / Flash | 20. 02. 2015. u 09:04 Z.S.

Lider turskog nogometnog prvenstva Bešiktaš, za čijim kormilom sjedi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Slaven Bilić, izgubio je na Anfieldu od Liverpoola 0:1 u prvom susretu šesnaestine finala Europske lige.

Pogodak odluke postigao je Mario Baletelli iz jedanaesterca u 85. minuti. Za Redse je od 64. minute igrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren, koji je pet minuta poslije dobio žuti karton.

Celtic i Inter su u Glasgowu odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova, a na kraju je završilo 3:3. Inter je vodio 2:0 i 3:2, no srčani Škoti su iščupali bod. Inter je poveo 2:0 golovima Xerdana Shaqirija (4) i Rodriga Palacia (13). Celtic je uzvratio, a strijelci su bili Stuart Armstrong (24) i Hugo Campagnaro (26-autogol). Palacio je u 45. minuti drugim golom ponovno doveo goste u vodstvo. U nastavku susreta bilo je nekoliko prilika s obje strane, a u sudačkoj nadoknadi je Guidetti donio veliko slavlje navijačima škotskog velikana.

Aktualni pobjednik Europske lige Sevilla je na Sanchez Pizjuanu pobijedio Borussiju Moenchengladbach 1:0 golom Vicentea Iborre u 70. minuti.

Guingamp je pobijedio Dinamo Kijev 2:1, nakon što su Ukrajinci od 45. minute igrali s dva igrača manje. Dinamo je poveo golom Miguela Velosa u 19. minuti, no u 39. minuti je isključen Jarmolenko, a u 44. i Belhanda. Domaćin je u drugom dijelu okrenuo rezultat, a strijelci su bili Claudio Beauvue (72) i Diallo (75).

U susretima koji su odigrani u ranijem terminu, nogometaši Napolija, Evertona, Zenita i Club Bruggea napravili su veliki korak prema plasmanu u osminu finala nakon što su ostvarili gostujuće pobjede.

Napoli je protutnjao Turskom pobijedivši Trabzonspor 4:0. Napoli je mogao i uvjerljivije slaviti, no Mertens je promašio kazneni udarac u 85. minuti.

Roma je u Rimu odigrala 1:1 protiv Feyenoorda. Domaćin je poveo golom Gervinha (22), a izjednačio je Toornstra (55). Utakmica je prošla u sjeni velikih nereda nizozemskih navijača u centru Rima.

Uzvratni susreti su 26. veljače.

Rezultati prvih susreta šesnaestine finala Europske lige:

Ajax - Legia Varšava 1:0 (Milik 35)
Anderlecht - Dinamo Moskva 0:0
Celtic - Inter 3:3 (Armstrong 24, 26, Guidetti 90+3/Shaqiri 4, Palacio 13, 45)
Guingamp - Dinamo Kijev 2:1 (Beauvue 72, Aialo 75/Veloso 19)
Liverpool - Bešiktaš 1:0 (Balotelli 85pen)
Sevilla - Borussia Moenchengladbach 1:0 (Iborra 70)
Tottenham - Fiorentina 1:1 (Soldado 6/Basanta 36)
Villarreal - RB Salzburg 2:1 (Uche 32, Čerišev 54/Soriano 48pen)

Aalborg - Club Brugge 1:3 (Helenius 71pen/Oularre 25, Refaelov 29, Petersen 61-ag)
Roma - Feyenoord 1:1 (Gervinho 22/Toornstra 55))
Dnipro - Olimpiakos 2:0 (Kankava 50, Rotan 54)
PSV - Zenit 0:1 (Hulk 64)
Torino - Athletic Bilbao 2:2 (Maxi Lopez 18, 42/Williams 9, Gurpegi 73)
Trabzonspor - Napoli 0:4 (Henrique 6, Higuain 20, Gabbiadini 27, Zapata 90+2).
Wolfsburg - Sporting 2:0 (Dost 46, 63)
Young Boys - Everton 1:4 (Hoarau 10/Lukaku 24, 39, 58, Coleman 28).