poraz od cg

BiH kadeti ugrozili plasman u četvrtfinale

Sport / Košarka | 10. 08. 2015. u 21:36 S. M.

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u prvom kolu druge faze Europskog prvenstva za igrače do 16 godina u Litvi večeras poražena od Crne Gore sa 77:73 (15:18, 26:25, 13:24, 23:6).

Mladim bh. košarkašima ovo je bio drugi poraz na EP-u kojim su umanjili šanse za plasman u četvrtfinale.

Iako su veći dio meča imali rezultatsku prednost, izabranici Josipa Pandže su katastrofalnom igrom u posljednjoj četvrtini dozvolili Crnogorcima da naprave veliki preokret i dobiju "izgubljenu" utakmicu.

BiH je na početku četvrte četvrtine imala 13 poena prednosti (54:67), ali su Crnogorci serijom 17:4 minutu prije kraja uspjeli doći do izjednačenja, a potom i do vodstva koje su zadržali do kraja susreta.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Džanan Musa sa 22 poena i 11 skokova, Njegoš Sikiraš sa 15 te Emir Čerkezović sa 14 poena i 10 skokova.

Crnu Goru predvodili su Andrija Slavković sa 15, Jakov Milošević s 13 i Nikola Vujović sa 12 poena.

Nakon odigranog prvog kola u skupini F u vodstvu je Finska s maksimalnim učinkom, nakon što je večeras pobijedila Hrvatsku 84:75. Srbija je iznenadila Francusku pobijedivši sa 69:62 i tako se uključila u borbu za četvrtfinale.