plasman među osam

BiH deklasirala Hrvatsku za prolaz u četvrtfinale

Sport / Košarka | 12. 08. 2015. u 20:37 S. M.

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je reprezentaciju Hrvatske s 86:59, u trećem kolu druge runde Europskog prvenstva za košarkaše do 16 godina u Litvi.

Izabranici BiH Josipa Pandže osigurali su plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva koje se igra u Kaunasu i ponovili prošlogodišnji uspjeh u ovoj kategoriji.

Najefikasniji u redovima selekcije BiH bio je Sani Čampara s 21 poenom, šest asistencija i tri skoka, Džanan Musa je dodao 17 poena, sedam asistencija i pet skokova, a Njegoš Sikiraš 12 poena i devet skokova.

U reprezentaciji Hrvatske raspoložen je bio Vitežanin Darko Bajo sa 16 poena i deset skokova.

Mladi bh. košarkaši su nakon poraza od Finske i Crne Gore jučer pobijedili Francusku i došli na korak do plasmana u četvrtfinale.

Ovom pobjedom BiH je osvojila drugo mjesto i u četvrtfinalu će igrati protiv Njemačke.