Derby della Madonnina

Bez pobjednika u velikom milanskom derbiju

Sport / Nogomet | 23. 11. 2014. u 22:38 S. M.

U jednom od najvećih nogometnih gradskih derbija na svijetu, poznatom i kao 'Derby della Madonnina' Milan i Inter su na San Siru odigrali bez pobjednika 1:1.

Milan je poveo golom Jeremyja Meneza u 23. minuti, a izjednačio je Joel Obi u 61. minuti. Moglo je biti i više golova no Stephan el Shaarawy i Mauri Icardio su promašili nemoguće. Icardi je u osmoj minuti nakon velike pogreške Muntarija sa 30-tak metara krenuo sam prema vratima Milana, no njegov je udarac Diego Lopez obranio.

U 79. minuti sličnu priliku imao je i El Shaarway. Izbio je sam ispred Samira Handanoviča no uzdrmao je vratnicu. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je do 90. minute za Inter i bio je među aktivnijim igračima.

Na ljestvici vodi Juventus sa 31 bodom, Roma ima 28, a Napoli 22 boda. Milan je sedmi sa 18 bodova, a Inter ima bod manje i drži devetu poziciju.