Njemačka

Bayern neumoljiv, Mandžukić učvrstio vodstvo na ljestvici strijelaca

Sport / Nogomet | 15. 03. 2014. u 20:00 S. M.

U 25. kolu Bundeslige u subotu je Bayern na svom stadionu pobijedio Bayer Leverkusen sa 2:1, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić bio strijelac vodećeg gola u 44. minuti.

Schweinsteiger je ubacio, a Mandžukić je glavom pogodio za vodstvo Bayerna. Na 2:0 je povisio Schweinsteiger u 52. minuti iz "slobodnjaka", a počasni gol za Leverkusen zabio je Stefan Kiessling u sudačkoj nadoknadi (90+1). Bayernu je ovo bila 50. uzastopna utakmica bez poraza u Bundesligi.

Mario Mandžukić, koji je igrao do 75. minute, ove je sezone zabio 23 gola za Bayern u svim natjecanjima. On je i dalje vodeći strijelac Bundeslige sa 17 pogodaka, a slijede Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) i Adrian Ramos (Hertha Berlin) sa po 15 golova.

Nogometaši Borussie iz Dortmunda poraženi su na svom terenu od imenjaka iz Moenchengladbacha, pa sada Bayern ima čak 13 bodova prednosti i mogao bi ubrzo osigurati novi naslov.