Kup kralja

Barcelona svladala Sevillu za dvostruku krunu!

Sport / Nogomet | 22. 05. 2016. u 21:53 S. M.

Momčad Barcelone obranila naslov pobjednika španjolskog Kupa kralja, te ujedno osvojila dvostruku krunu.

U finalu ovog natjecanja, odigranom na Vicente Calderon stadionu u Madridu, Barcelona je pobijedila Sevillu s 2:0, i to nakon produžetaka.

Naime, nakon 90 igre između novog prvaka Španjolske i novog (starog) pobjednika Europske lige bilo je 0:0, a u dodatnom vremenu Barcu su do trofeja odveli Alba i Neymar.

Barcelona je imala igrača manje, jer je u 36. minuti isključen Javier Mascherano pošto je kao zadnji igrač obrane srušio Gameira. U sudačkoj nadoknadi regularnog dijela isključen je i Ever Banega, zbog starta na Neymaru, pa se u produžetke ušlo sa po 10 igrača.

Ravnopravnu borbu Barca je brzo iskoristila, pa je u sedmoj minuti na asistenciju Lea Messija pogodio Jordi Alba, što mu je bio prvi gol sezone.

Na kraju je Sevilla završila utakmicu s devetoricom na terenu, jer je u završnici drugog produžetka drugi žuti karton dobio Carrico. Samo nekoliko trenutaka kasnije konačnih 2:0 postigao je Neymar, opet na asistenciju Messija.

Barceloni je oo 28. naslov Kupa kralja, po čemu je najuspješnija u Španjolskoj.