Engleska

Arsenal, West Ham i Aston Villa u osmini finala FA kupa

Sport / Flash | 26. 01. 2015. u 07:57 Z.S.

Nogometaši Arsenala, West Hama i Aston Ville izborili su plasman u osminu finala engleskog nogometnog FA kupa.

Arsenal je u sjajnom dvoboju na gostovanju pobijedio drugoligaša Brighton and Hove Albiona 3-2. 'Topnici' su vodili 2-0 i 3-1, no domaćin se nije predavao i opasno je prijetio uglednom gostu.

Domaćin je nakon utakmice imao velikih prigovora na suđenje jer sudac Michael Oliver kod rezultata 2-3 nije dosudio jedanaesterac u 85. minuti nakon što je branič Arsenala Calum Chambers igrao rukom u kaznenom prostoru.

Golove za londonski sastav zabili su Theo Walcott (2), Mesut Ozil (24) i Tomas Rosicky (59), dok su strijelci za Brighton bili Chris O'Grady (50) i Sam Baldock (75).

West Ham se dugo mučio protiv trećeligaša Bristol Cityja, a presudio je pogodak Diafre Sakha devet minuta prije kraja susreta.

Aston Villa je kod kuće bila bolja od drugoligaša Bournemoutha 2-1. Carles Gil u 51. i Andreas Weimann u 71. bili su strijelci za Villu, dok je pogodak za vodeću momčad druge lige zabio Callum Wilson u trećoj minuti sudačke nadoknade.