U Češkoj se prodaje najveći domaći internetski portal Ispis E-mail
Svijet - Gospodarstvo | Ponedjeljak, 28 Travanj 2008

U
Češkoj je počela prodaja najvećeg domaćeg internetskog pretraživača "Seznam.cz" koji dnevno posjeti 2,1 milijuna korisnika, a tražena cijena za taj portal iznosi oko milijardu dolara, odnosno, više od 15 milijardi čeških kruna, objavili su praški mediji.

Prema informacijama češke agencije ČTK organizator prodaje, bankarska grupacija "Goldman Saks" je promijenila svoj prvobitni plan da se orjentira samo na strateške partnere, već će dozvoliti da na tenderu sudjeluju i financijski investitori.

"Pokazalo se da je 'Seznam' za potencijalne strateške investitore iz te oblasti prilično veliki zalogaj, tako da se zbog toga banka odlučila da ponudu nikako ne ograničava", izjavio je za ČTK izvor blizak prodaji.

Potencijalni sudionici na tenderu su već počeli potpisitvati obvezu šutnje, koja prethodi uzimanju informacijskog prospekta koji bi trebao biti gotov do kraja ovog mjeseca. Prema ranijim informacijama koje su objavili domaći mediji u prodaji će se naći kako udio manjinskih dioničara, tako i 70 posto "Seznama" koji su u vlasništvu njegovog osnivača Iva Lukačoviča. On je, naime, informacije o prodaji tog internetskog pretraživača demantirao, ali su manjinski dioničari takve namjere potvrdili.

"Seznam" je Lukačovič osnovao 1996. godine kao prvi češki internetski pretraživač. Za 2007. godinu ta internetska kompanija očekuje promet od oko 1,4 milijarde kruna (gotovo 87 milijuna dolara) i profit u iznosu od preko pola milijarde kruna, ili 31 milijun dolara. Prihode taj internetski pretraživač ostvaruje, prije svega, od plaćenih poruka u katalogu i od reklama.

(Fena)
Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
Ova je vijest zaključana za komentiranje.

busy
 

Nove vijesti

Subota, 22. Studeni 2008
08:19 - Pao snijeg
Petak, 21. Studeni 2008

BiH

Subota, 22. Studeni 2008
Petak, 21. Studeni 2008
Četvrtak, 20. Studeni 2008

Mostar

Subota, 22. Studeni 2008
08:19 - Pao snijeg
Petak, 21. Studeni 2008
Četvrtak, 20. Studeni 2008

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g