|
Mercator Tuzla: Nije potvrđeno da je majoneza prodata u Mercatoru uzročnik trovanja Tuzlaka |
|
|
BiH - Zdravlje | Srijeda, 23 Travanj 2008
P rodajni lanac Mercator danas je objavio priopćenje vezano za nedavno slučaj trovanja hranom u tuzlanskom Bosburgeru, koje prenosimo u cijelosti. "Nije potvrđeno da je majoneza Remia prodana u Mercator Centru
Tuzla uzročnik masovnog trovanja u konkretnom slučaju.
Kako bismo otklonili svaku nedoumicu, Remia majonezu smo 22. travnja 2008. godine poslali na analizu u Zavod za javno zdravstvo Tuzlanske županije.
Remia majoneze koje se nalaze u našem asortimanu su povučene iz prodaje i neće se prodavati dok se ne dobiju rezultati analize, a koje očekujemo najranije 25. travnja 2008.
Mercator provodi načela dobre higijenske prakse i pridržava se svih važećih propisa u svim svojim maloprodajnim objektima. Prilikom odabira dobavljača vodi se računa da se i oni pridržavaju istih načela kada je u pitanju skladištenje i transport životnih namirnica, posebno onih koje su osjetljive na promjenu temperaturnog režima.
Uvijek inzistiramo na osiguranju neprekinutog hladnog lanca od skladišta dobavljača do naše prodajne police. Sve to nam omogućava da s velikom sigurnošću jamčimo da je kvaliteta hrane koji nudimo u našim trgovinama na najvišoj mogućoj razini.
Naravno, najbitnije je pokloniti pažnju čuvanju ovakvih proizvoda na odgovarajućoj temperaturi nakon otvaranja na što Mercator ne može utjecati nakon što proizvodi napuste police u našim trgovinama, stoji na kraju priopćenja koje je potpisala direktorica marketinga i odnosa s javnošću.
|