Ujedinjuju se gradske ljekarne Ispis E-mail
Mostar - Zdravlje | Utorak, 19 Veljača 2008

Image
G
radske ljekarne s područja Mostara uskoro će se ujediniti u jedan pravni subjekt, potvrdio je pročelnik Odjela društvenih djelatnosti Božo Ćorić, do konačnog spajanja u jedinstvenu ustanovu Gradske ljekarne-apoteke Mostar ostale su samo formalne stvari.

"Kompletirana je sva potrebna dokumentacija i još samo Upravni odbor treba donijeti statut. Očekujemo njegovo donošenje u sljedećih deset do petnaest dana. Nakon toga treba odnijeti dokumente na sud i pokrenuti aktivnosti oko spajanja", istaknuo je Ćorić.

Ove ustanove su u 2006. ostvarile pomet od približno pet milijuna maraka, a dobit je na kraju godine iznosila svega 3000 maraka. Dvije ustanove u toj godini nisu imale nekih kapitalnih izdataka, niti su plaćale najam prostora jer koriste prostore koji su u vlasništvu Grada.

Njihovu reviziju provest će Služba za unutarnji nadzor, koja se još uvijek formira i koja bi s radom trebala početi u dogledno vrijeme.

Gradsko vijeće je do sada samo potvrdilo izbor Nevenke Sušac za šeficu Službe za unutarnji nadzor, koja nam je rekla kako su još u procesu formiranja i da treba raspisati natječaj za popunu radnih mjesta.

"Trebamo primiti revizora, pravnika s pravosudnim ispitom, dvoje ekonomista te jednog namještenika rasporediti u službu. Pored toga, treba osigurati i prostor službi kako bi ona mogla početi s radom. Sve to treba ići putem Agencije za državnu službu", ističe Sušac.

Ona dodaje da je za taj proces potrebno minimalno tri mjeseca te će nakon konačnog formiranja Služba za unutarnji nadzor, prema nalogu Gradskog vijeća, moći krenuti u reviziju gradskih ljekarni.
Komentari (9)Add Comment

Napišite komentar
Ova je vijest zaključana za komentiranje.

busy
 

Nove vijesti

Utorak, 02. Prosinac 2008

BiH

Utorak, 02. Prosinac 2008
Ponedjeljak, 01. Prosinac 2008

Mostar

Utorak, 02. Prosinac 2008
Ponedjeljak, 01. Prosinac 2008

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g