|
Večeras izbor najboljih sportaša grada Mostara |
|
|
Mostar - Sport | Utorak, 12 Veljača 2008
I zbor najboljeg sportaša, sportašice, trenera i sportskih kolektiva Grada Mostara u 2007. bit će upriličen večeras u velikoj dvorani Hrvatskoga doma Hercega Stjepana Kosače. Riječ je o manifestaciji koju već šestu godinu zaredom
organizira Sportski savez Grada Mostara, a koja će se zbog velikog zanimanja građana i sportskih kolektiva po prvi puta održati u Kosači.
U konkurenciji za najbolje klubove u protekloj godini nalaze se košarkaši Zrinjskog, šahisti Mostara i Tenis klub Mostar, u muškoj, te rukometašice Katarine, Zrinjskog, Lokomotive i karatašice Gazije u ženskoj konkurenciji.
U kategoriji najboljih sportaša nalaze se Nedžad Serdarević (FK Velež ), Oliver Mandarić (KK Neretva), Anto Mršić (KK Zrinjski), Robert Raguž (TK Mostar), Igor Grbić (KK Mostar), Emil Markić (BK Mostar) i Dario Jozić (SD Medicinar).
Među najboljim sportašicama nalaze se Sanja Ćavar (HRK Katarina), Vanja Begić (KK Gazija), Danijela Vasić (KK Neretva), Ivana Kožulj (HŽRK Zrinjski) i Danijela Kajtaz (PK Velež).
Osim u ovim kategorijama žiri će izabrati i najboljeg trenera, te sportaša i sportašicu u svim mlađim kategorijama. Pored toga bit će uručena nagrada i za posebna priznanja koja uručuje Sportski savez za doprinos mostarskom sportu.
Podsjetimo da su prošle godine za najbolje sportaše proglašeni Amar Kukuruzović iz Judo kluba Mostar i Ivana Mlakić, rukometašica Zrinjskog. Prema najavama iz Sportskog saveza događaju će prisustvovati brojni uglednici iz oblasti gospodarstva, politike i sporta, kako iz Mostara tako i iz drugih krajeva.
(NINA) dd
|