Washington čeka novu snježnu oluju Ispis E-mail
Svijet - Obratite pažnju | Utorak, 09 Veljača 2010

ImageNova snježna oluja očekuje se u utorak i srijedu duž atlantske obale Sjedinjenih Američkih Država, s povećanjem snježnog pokrivača za dodatnih 25-50 centimetara, javljaju svjetske agencije. Washington i brojni gradovi na istočnoj obali Amerike i dalje su gotovo paralizirani nakon jake snježne oluje koja ih je zahvatila proteklog vikenda. Snijeg visok od pola metra do gotovo metar pokrio je područje od Zapadne Virdžinije do New Jerseya.

Image

U američkoj prijestolnici i okolnim mjestima za 36 sati palo je više snijega nego što obično padne tijekom cijele godine, što je omelo normalan rad američke federalne vlade, zatvorilo škole i otežalo odvijanje željezničkoga i cestovnog prometa. Glavni aerodromi su otvoreni, ali je veliki broj letova i dalje pod znakom pitanja, javio je Glas Amerike.

Agencija Reuters prenosi da je američka Nacionalna meteorološka služba najavila novu veliku zimsku oluju za utorak i srijedu, uz prognozu da će snježni pokrivač biti povećan za još 25-50 centimetara.

Očekuje se da će nova snježna oluja zahvatiti i druge velike gradove na istočnoj obali - Baltimore i Philadelphiju, sve do New Jerseya i New Yorka.

Lokalni dužnosnici upozoravaju da bi nove padavine mogle dovesti do urušavanja krovova kuća uslijed težine snijega i nove prekide u opskrbi električnom energijom.

Tijekom vikenda u okrugu Montgomery u američkoj državi Merilend oko 80.000 ljudi ostalo je bez struje.

(Fena)
Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
Vijest je zaključana, više ne možete komentirati.

busy
 

BiH

Subota, 20. Ožujak 2010
Petak, 19. Ožujak 2010

Mostar

Subota, 20. Ožujak 2010
Petak, 19. Ožujak 2010
Četvrtak, 18. Ožujak 2010

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

Fotoservis.info