Jović: Nisam zabrinut Ispis E-mail
Mostar - Sport | Cetvrtak, 02 Srpanj 2009

Image
I
ako je iza Zrinjskog već više od polovice odrađenog posla u pripremama za dvije utakmice protiv slovačkog prvaka Slovana u 2. pretkolu Lige prvaka, momčad s kojom bi Dragan Jović trebao napraviti iznenađenje još uvijek nije iskristalizirana.

Spekuliralo se dolaskom mnogih igrača, ali rubrika “došli” za sada je još uvijek skromna budući da se u njoj nalaze imena samo triju neafirmiranih igrača – Adnana Hadžića, Ivana Rezdeušeka i Pavla Sušića.

S druge strane, popis s imenima igrača koji su već otišli (Nikolić, Đurić), zatim onih koji su u potrazi za novim angažmanom (Serdarušić), te onih na koje Jović neće moći računati zbog ozljeda (Džidić, Žižović), puno je duži. Ipak, strateg Zrinjskog kaže da nije zabrinut.

- Daleko od toga da sam zabrinut. Štoviše, mogu reći da sam dosta optimističan uoči iskušenja koja nas čekaju, kako u Europi, tako i na domaćoj sceni, riječi su Jovića, koje će sigurno malo umiriti navijače.

- Odakle crpim optimizam? Igrači odlično rade i puni su entuzijazma, a to je preduvjet za dobre rezultate. Naravno, za dobre rezultate potrebna je i kvaliteta, ali ova momčad određenu kvalitetu ima. Istina da se protiv Zagreba radilo o prijateljskoj utakmici, ali u toj sam utakmici gledao najbolji Zrinjski od svog dolaska na klupu. Osim toga, očekujem veliki napredak nekih igrača koji u prošloj sezoni nisu imali ključne uloge u našem pohodu na naslov prvaka, nastavio je Jović za Dnevni list i vjerojatno mnoge iznenadio.

Trener Zrinjskog izjavio je da njegovo razmišljanje ne treba dovesti do zaključka da postojećem kadru nisu potrebna pojačanja.

- U potrazi smo za igračima koji bi nam donijeli dodatnu kvalitetu i vjerujem da ćemo takve igrače uspjeti dovesti.

S kvalitetama Slovana Jović se još uvijek upoznaje te kaže da će do 15. srpnja, kada je na rasporedu prva utakmica, sigurno znati sve dobre i loše strane slovačkog prvaka.

- Namjeravao sam 5. srpnja otputovati u Slovačku na utakmicu Superkupa, ali odlučio sam da je bolje da uživo pogledam utakmicu 1. kola tamošnjeg prvenstva koju Slovan igra 11. srpnja. U toj utakmici igrat će se za bodove pa je za očekivati da Dušan Uhrin (trener Slovana, nap. a.) krene s najboljim sastavom, dodao je Jović za Dnevni list.

Inače, nogometaši Zrinjskog od jučer su u Posušju gdje će se zadržati do 7. srpnja, kada u Mostaru igraju protiv Željezničara. Prije toga (petak) imat će provjeru protiv novog premierligaša Olimpika. Ova utakmica igra se na Mokrom docu.

Bobby Prince (20) i Stanley Afedize (22), dva Ganca koja su sa Zrinjskim odradila prvi trening u utorak, pokazali su da znaju igrati nogomet, ali Jović, kako se i očekivalo, nije bio pretjerano razgovorljiv kada su oni u pitanju.

- Treba im dati vremena, ali za sada rade vrlo korektno. Jasno da o njihovim kvalitetama ne možemo suditi nakon dva treninga, izjavio je Jović.
Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
Vijest je zaključana, više ne možete komentirati.

busy
 

Nove vijesti

Thursday, 09. September 2010
Wednesday, 08. September 2010

BiH

Thursday, 09. September 2010
Wednesday, 08. September 2010

Mostar

Wednesday, 08. September 2010
Tuesday, 07. September 2010

Svijet

Thursday, 09. September 2010
Wednesday, 08. September 2010


Zivko Budimir
Fotoservis.info