Istanbul: Počeo dvodnevni simpozij o Aliji Izetbegoviću
Svijet - Kultura | Subota, 11 Listopad 2008
U
Istanbulu je danas, u organizaciji Općine Bagcilar, počeo dvodnevni međunarodni simpozij o Aliji Izetbegoviću koji se održava povodom pete godišnjice smrti prvog predsjednika nezavisne BiH.
Nakon protokolarnog dijela, prvi
govornik na ovom skupu koji je okupio veliki broj političara i znanstvenika iz cijeloga svijeta bio je Adamir Jerković, nekadašnji savjetnik predsjednika Alije Izetbegovića, priopćeno je iz Službe za informiranje Arhiva Federacije BiH.
On je rekao da se BiH danas nalazi u vrtlogu novih iskušenja suočena s opasnim izazovima, posebno s agresivnim srpskim nacionalizmom koji inklinira secesiji i koji je opasniji tim prije što se institucionalno uobličava od aktualne vlasti u Republici Srpskoj.
Jerković se prisjetio kako je na slične separatističke provokacije u prošlosti reagirao Alija Izetbegović i na koji način je uspijevao uključiti često neodlučnu i popustljivu međunarodnu zajednicu u rješavanje bosanskohercegovačkog "slučaja", koji se ni tada nije mogao, a ni danas ne može, riješiti sam od sebe, a posebno ne dobrom voljom domaćih aktera, navedeno je u priopćenju.
konačni zaključek bi trebo bit: Alija je u BIH posijo sijeme terorizma koji i danas uzima nevine žrtve.sijeme mu se zločinačko zatrlo.
izbriši
loš
dobar
Glasaj: -2
... napisao jaojao,
Listopad 12, 2008
A imaju što raspravljati o velikome gadu i smradu. Ali, OVO NIJE NAŠA TEMA (mislim rat). Sjeme mu se zatrlo.
izbriši
loš
dobar
Glasaj: -1
... napisao Giro,
Listopad 12, 2008
Baš me zanima hoće li imalo polemizirati o dedinom potpisivanju za malu islamsku državicu u Bosni.
izbriši
loš
dobar
Glasaj: -2
... napisao rodjeni-sarajevo,
Listopad 12, 2008
RAHMET MU DUŠI, LIDER SVJETSKH RAZMJERA, PRAVI VOĐA I TVORAC JEDNE I JEDINE BOSNE I HERCEGOVINE,NOBELOVAC,DOBIVAO SVJETSKE NAGRADE ZA MIR ITD.ITD., NA KOJEG MOGU BITI PONOSNI SVI STANOVNICI BOSNE I HERCEGOVINE. "VELIKIM BOGOM SE KUNEMO DA ROBOVI BITI NEĆEMO"
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao USHICENA,
Listopad 12, 2008
MUDRAC,MUSLIMAN,PREDSJEDNIK,INSAN,covjek koga svi vole izuzev poremecenih umova koji bi da tive pored nas.Nek ti je rahmet tvojoj plemenitoj dusi.
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao eromo,
Listopad 12, 2008
Mogu žalit samo kad su ga ukopavali zašto ga nisu zasuli živim krečom i sodom da se stoka što prije raspadne. Da mu se klica više ne širi
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao eromo,
Listopad 12, 2008
Trebaju žaliti zašto ga nisu zasuli živim krečom i sodom kad su ga ukopavali. Stoka bi se prije raspala.
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao :),
Listopad 12, 2008
Zaključak simpozija: g.ovno smrdi
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +1
... napisao carrera,
Listopad 12, 2008
Mislim da ce mo morat poslat jednog deminera danas na fasisticku utakmicu pa ce te se smirit.
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao nije vazno,
Listopad 12, 2008
Ale Izmetjedovic sada guzi mudzehedine po ahiretu,jer su ga slagali za one 72 njuferice. Aferim S U P A K MERAKLIJA
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao zanzibar,
Listopad 12, 2008
ETO DEMINERAAAAAAAAAAA.
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao pili,
Listopad 12, 2008
Djeco, djeco!! Nije lijepo, a ni pametno,pričati o nečemu što neznate, ili nekome koga dovoljno ne poznate.Jer ovako kad vidim kakve gluposti pričate, vidim kolika mržnja iz vas izbija. A znam i zašto. Zato što su vam propali planovi vaših vođa, pa sad vi garibi neznate ni ko ste ni šta ste ni kome pripadate. Zato pamet u glavu, nikad nije kasno da spoznate da ste Bosanci!!
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao nije vazno,
Listopad 12, 2008
Ovo sto sam napisao maloprije je dio moje terapije posto sam GEY, a ovi iz Medjugorja su mi rekli da ovo moram pisat.IZVINITE i pi smo samo ljudi iako se gutimo.
izbriši
loš
dobar
Glasaj: +0
... napisao bazooka,
Listopad 12, 2008
Zašto se drži simpozij u čast čovjeka koji je dijelio BiH????
Sefa je to vaš najbolje dokazao, pa s.erite sad golubovi koliko hoćete, ali nije mi jasno zašto takvom čovjeku??