|
HDZ 1990 predstavila svoj izborni program |
|
|
Mostar - Politika | Ponedjeljak, 15 Rujan 2008
P redstavnici hercegovačko-neretvanskog Županijskog odbora Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) 1990 održali su danas u Mostaru konferenciju za novinare na kojoj je predstavljen program te stranke za predstojeće
lokalne izbore.
Tako će HDZ 1990 na izbore u Mostaru izaći pod sloganom "1990 razloga je za promjene u gradu Mostaru".
HDZ 1990 na izbore izlazi potpuno spremna s jasnim ciljevima i zadaćama te programom koji u sebi sadrži rješenja za mnoge probleme koji su prisutni u ovoj županiji, kazao je predsjednik ŽO HDZ-a 1990 Dragan Vukić.
Ukoliko pobjedi na izborima HDZ 1990 zalagat će se, uz ostalo, za konačan završetak izgradnje kanalizacije i vodovodne mreže, rješavanje pitanja otpada, uvođenje programa poticajne stanogradnje za mlade, uspostavljanje novih agencija i fondova za poticanje poduzetništva te promicanje grada Mostara.
Također, zalagat će se za izgradnju sportskih dvorana, jačanje kulturnih i sportskih institucija, izgradnju natkrivenih bazena, biciklističkih staza te povećanje studentskih stipendija koje trenutno iznose od 30 do 50 maraka.
Govoreći o Statutu Mostara, Vukić je kazao kako je međunarodna zajednica u BiH nametnula Daytonski sporazum, a u Mostaru Statut grada Mostara.
"Mi ćemo pristupiti izradi novoga statuta grada Mostara jednako kao i izradi novoga Ustava BiH jer i jedno i drugo nije dobro te i jedno i drugo treba raditi na puno kvalitetnijim i normalnijim osnovama", kazao je Vukić te dodao da njegova stranka ima rješenje i za Mostar i za BiH.
Osvrćući se na rad i nedavnu krizu županijske Vlade, premjer Boras kazao je kako je uzrok krize bila nedovoljno iskrena suradnja između partnera u vlasti te "da je jednom i drugom istekao rok trajanja".
"Riješili smo neke nedoumice i ušli u rad Vlade u punom funkcionalnom sastavu, međutim Stranka demokratske akcije imala je potpuno drugačiji pristup u rješenju nekih problema koja su se nametala i koja su bila predmetnom našeg programa rada za ovu godinu", kazao je Boras.
Komentirajući probleme oko uvođenja devetogodišnjeg obrazovanja, Boras je kazao kako je devetogodišnje obrazovanje krenulo usprkos upozoravanjima pojedinih predsjednika općinskih vijeća s područja HNŽ-a kao i roditeljskih vijeća da u svim školama nisu ispunjeni uvjeti te da su njihova upozorenja ignorirana, a u javnosti uopće nisu spominjana.
Ministar zdravstva, rada i socijalne skrbi HNŽ-a Luka Faletar kazao je kako je u socijalnom smislu dolaskom u županijsku Vladu HDZ 1990, uz ostalo, omogućio da se socijalna davanja za 1 000 korisnika povećaju za 100 posto te povećanje plaća zdravstvenim djelatnicima za 32 posto.
Također, uvedena je pomoć za porodilje, a u narednom razdoblju moglo bi doći i do uvođenje dječjeg doplatka, kazao je Faletar.
(Fena)
|