Razjareni kašnjenjem putnici zapalili vlak, šteta 8 milijuna dolara Ispis E-mail
Svijet - Obratite pažnju | Petak, 05 Rujan 2008

Image
A
rgentinski putnici, koji se redovito vlakom voze na posao, zapalili su vlak razjareni kašnjenjem u vrijeme najveće jutarnje gužve, nakon čega je vlada za sve optužila ljevičare. Televizijske snimke prikazivale su crni dim i plamen koji je zahvatio vlak na stanici Merlo u zapadnom predgrađu Buenos Airesa. U obližnjem Castelaru putnici su kamenjem zasuli blagajnu i blokirali tračnice.

Mnogi su putnici zbog kašnjenja uzrokovanih kvarom na vlaku izostali s posla.

Ministar pravosuđa Anibal Fernandez rekao je da je sve to sabotaža i da su ljevičarski aktivisti izvadili kamenje i baklje iz ruksaka kako bi izazvali nasilje i zapalili vlak.

"Sve je ovo unaprijed isplanirano", rekao je Fernandez na konferenciji za novinare, dodajući da je požar uzrokovao štetu od gotovo 8 milijuna dolara na najnovijem vlaku koji vozi na toj vrlo prometnoj liniji.

Policija je uhitila sedam osoba osumnjičenih za krađe u vrijeme nereda, dodao je.

Kašnjenja su redovita pojava u argentinskom preopterećenom javnom prometu, a bijes putnika i prije se razbuktavao u nasilje.

Prošle su godine putnici zapalili vagon nakon čega su izbili nemiri kada su se na glavnom kolodvoru putnici sukobili s policijom. Tom su prilikom ozlijeđeni i uhićeni deseci osoba.

(Hina)
Komentari (4)Add Comment

Napišite komentar
Ova je vijest zaključana za komentiranje.

busy
 

Nove vijesti

Četvrtak, 20. Studeni 2008
Srijeda, 19. Studeni 2008

BiH

Srijeda, 19. Studeni 2008

Mostar

Srijeda, 19. Studeni 2008
Utorak, 18. Studeni 2008

Svijet

Četvrtak, 20. Studeni 2008
Srijeda, 19. Studeni 2008
Utorak, 18. Studeni 2008

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g