U Pakistanu pronađeni kontejneri s radioaktivnim materijalom Ispis E-mail
Svijet - Obratite pažnju | Petak, 11 Srpanj 2008

Image
P
akistanske vlasti su pronašle dva zapečaćena kontejnera s radioaktivnim materijalom u lučkom gradu Karachiju, na jugu zemlje, izvijestili su u petak pakistanski mediji. Radioaktivni materijal bogat neutronima otkriven je zakopan na prostoru državne kompanije za naftu i plin OGDCL u industrijskoj oblasti Karachija, javio je pakistanski list na engleskom "Dawn".

Materijal se nalazio u kontejnerima dimenzija 0,9 puta 1,2 metra, a o ovom otkriću kompanija je 2. srpnja obavijestila državno tijelo zaduženo za nadzor radioaktivnog materijala PNRA, prenijela je agencija DPA.

Kako piše list "Dawn" kontejneri su klasificirani kao "radioaktivni izvor bez porijekla" pošto OGDCL za njih ne posjeduje nikakvu dokumentaciju, a vjeruje se da potječu iz sovjetskog razdoblja i da su tu ležali desetljećima.

Područje gdje su kontejneri pronađeni koristila je jedna sovjetska kompanija sve do kraja šezdesetih godina prošlog stoljeća, kada je prekinula rad u Pakistanu.

Nuklearni stručnjaci vjeruju da nitko nije izložen radijaciji jer je materijal bio zakopan, a pristup tom području nedostupan javnosti.

Stručnjaci također smatraju da je materijal korišten za oblaganje naftnog izvora, ali istraga o njegovoj namjeni još traje.

Radioaktivni materijal bit će predan nuklearnoj elektrani na periferiji Karachija, gdje će biti sigurno uklonjen, navela je njemačka agencija.

(Fena)
Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
Ova je vijest zaključana za komentiranje.

busy
 

BiH

Nedjelja, 23. Studeni 2008
Subota, 22. Studeni 2008
Petak, 21. Studeni 2008

Mostar

Nedjelja, 23. Studeni 2008
Subota, 22. Studeni 2008
08:19 - Pao snijeg
Petak, 21. Studeni 2008
Četvrtak, 20. Studeni 2008

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g