World music quality time Ispis E-mail
Mostar - Zabava | Ponedjeljak, 30 Lipanj 2008

Image
W
orld Music Centar pokrenuo je prvu specijaliziranu world music emisiju na ovim prostorima u suradnji sa Radio Studio 88 koji producira emisiju. Novo razumijevanje kulture zvuka započelo je početkom 80-tih godina spontanim kompromisom između tradicionalnih glazbenih kultura i suvremenih glazbenih tokova, i kao takav dobio ime World Music.

Začetnik ovog glazbenog pravca je Peter Gabriel prvenstveno kroz glazbu iz filma Posljednje Kristovo iskušenje, nakon čega kreće ekspanzija World Music-a u svijetu, pa tako i na našim prostorima. Najveći predstavnici World Music-a BiH su producent Dragi Šestić i Mostar Sevdah Reunion, a iz regije Esma Redžepova, Biber, Biljana Krstić i orkestar Bistrik, Terrafolk i mnogi drugi.

WMQT nastao je u cilju afirmacije World Music-a u BiH, kao i promocije Kulturnog lica Hercegovine Mostarskog World Music festivala. U prvom serijalu WMQT napravili smo retrospektivu prošlogodišnjih izvođača Mostarskog World Music festivala, odali počast nekrunisanom kralju romske muzike Šabanu Bajramoviću, slušali kultne predstavnike wm Cesariu Evoru i Buena Vista Social Club i upoznali se sa fadom i Marizom, kao i čuvenim cubanom Ibrahimom Ferrerom - kazala nam je Aleksandra Savić direktorica festivala i muzička urednica emisije.

Inače, sve emisije mogu se slušati na http://www.studio88.ba

''U drugom serijalu emisija idemo u susret II internacionalnom Mostarskom World Music festivalu i u srpnju predstavljat će se sudionici ovogodišnjeg festivala, koji će se moći i uživo doživjeti od 5 do 7. kolovoza ispod Starog mosta'' dodaje Savić.
Komentari (3)Add Comment

Napišite komentar
Ova je vijest zaključana za komentiranje.

busy
 

Nove vijesti

Srijeda, 15. Listopad 2008

BiH

Srijeda, 15. Listopad 2008
Utorak, 14. Listopad 2008

Mostar

Srijeda, 15. Listopad 2008
Utorak, 14. Listopad 2008

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g