|
Zastara, najdjelotvorniji lijek od sudskog progona |
|
|
BiH - Obratite pažnju | Ponedjeljak, 16 Lipanj 2008
D esetak bivših i još uvijek aktivnih državnih službenika koji su, prema nalazima članova Komisije za reviziju državljanstava, u (po)ratnim godinama nezakonito naturalizirali na stotine ''Bosanaca'', uskoro bi
mogli biti amnestirani svake odgovornosti.
Iako se na brojnim, kasnije poništenim dokumentima o prijemu u bh. državljanstvo, nalaze njihovi potpisi, sudskog će progona, gotovo posve sigurno, biti “pošteđeni” bivši pomoćnici u Ministarstvu unutarnjih poslova Republike BiH Boriša Arnaut i Goran Varunek.
Navodno da su u Tužiteljstvu BiH od procesuiranja Arnauta i Varuneka odustali jer je u njihovom slučaju nastupila “sudska zastara”.
Iz istog bi razloga Državno tužiteljstvo moglo obustaviti dalju istragu i protiv cijele svite nekadašnjih bh. diplomata: Talata Sulejmanija, Huseina Živalja, Sidika Spahića, Hadže Efendića, Envera Ajanovića, ali i protiv bivših srpskih policijskih dužnosnika Tome Kovača, Sredoja Novića, Dragana Kijca koji su, jednako tako, “kapom i šakom” dijelili bh. državljanstva.
Prema, istina neslužbenim informacijama sa kojima raspolaže tjednik Slobodna Bosna, za sada se u Državnom tužiteljstvu istražuje samo rad nekadašnjeg zamjenika ministra civilnih poslova i bivšeg bh. veleposlanika u Danskoj Nudžeima Rečice (danas direktora avio-kompanije BH Airlines).
Ipak nije izvjesno kada će i kako ta istraga biti završena, kao što je ostalo nejasno zašto i Rečica nije pošteđen kao što su pošteđene njegove brojne kolege
|
|
Sad su druga vremena i treba radit perfidnije. Čeka se SDA 1990:-)...