Afganistanski predsjednik talibanima prijeti slanjem vojske u Pakistan Ispis E-mail
Svijet - Obratite pažnju | Nedjelja, 15 Lipanj 2008

Image
A
fganistanski predsjednik Hamid Karzai izdao je snažno upozorenje gerilcima u Pakistanu: poručio im je da će afganistanske vojnike poslati preko granice da se ondje bore protiv talibanskih pobunjenika. Prema Karzaijevim riječima , Afganistan ima pravo na samoobranu.

On tvrdi da gerilci prelaze preko granice iz Pakistana i ubijaju Afganistance što afganistanskim snagama daje pravo "na isti takav postupak".

 

U nedjelju je Karzai na konferenciji za novinare upozorio talibanskoga vođu kojemu je sjedište u Pakistanu Baitullaha Mehsuda da će afganistanske snage "sada krenuti za njim i napasti ga u njegovoj kući". Isto je upozorenje primio i talibanski vođa Mullah Omar.

Afganistanski predsjednik odavno traži od pakistanskih vlasti i međunarodne zajednice da se suprotstave gerilcima u Pakistanu, ali još nikad nije najavio slanje afganistanske vojske u susjednu zemlju.

(Hina)

Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
Ova je vijest zaključana za komentiranje.

busy
 

Nove vijesti

Ponedjeljak, 01. Prosinac 2008

BiH

Ponedjeljak, 01. Prosinac 2008
Nedjelja, 30. Studeni 2008

Mostar

Ponedjeljak, 01. Prosinac 2008
Nedjelja, 30. Studeni 2008
Subota, 29. Studeni 2008

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g