Nakon utakmica u okviru Lige Prvaka i Kupa Uefa, vrijeme je da se ekipe posvete domaćim prvenstvima. Premier, Bundesliga, Serie A, Le Championnat i Primera su lige koje inače pratimo i iz kojih ću i danas odabrati nekoliko parova i za njih, ...
... uz kratak komentar, ponuditi svoje tipove.
Moja današnja ponuda tipova u suradnji s kladionicom Williams donosi pet parova uz koeficijent 16,3 pa uz ulog od 5 KM, možete osvojiti 82 KM.
Sve primjedbe, savjete i vaše sigure pošaljite na
Ova email adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili Javascript
.
STUTTGART - DORTMUND 15:30 1 1,75
Stuttgart je ovog tjedna već odigrao jednu utakmicu, u okviru Lige Prvaka slavio je protiv Glasow Rangersa rezultatom 3-2 ali im ta pobjeda nije omogućila opstanak u europskim natjecanjima. I u domaćem prvenstvu im ide odlično u nekoliko posljednjih kola, a posebno su bili efikasni u posljednja tri kola kad su osvojili maksimalnih 9 bodova (pobjede u gostima kod Nurnberga i Frankfurta, te na svom terenu protiv favoriziranog Bayerna). Trenutno su na 7. mjestu na tablici i vrlo su blizu mjesta koje vodi u Europu slijedeće godine dok je Dortmund tek 3 boda od zone ispadanja što dovoljno govori kakve igre pružaju u posljednjim kolima. Trener Doll ima velikih problema sa ozljedama igrača (a i oni zdravi ne pružaju ono što se od njih očekivalo) pa i u današnjoj utakmici neće moći računati na nekolicinu prvotimaca – Freia, Klimowicza, Brzenske, Degena, Rickena i Wornsa. Kod domaćina nedostaje najbolji strijelac Gomez, ali je Stuttgart i bez njega favorit protiv neuigranog i igrački oslabljenog Dortmunda. Gosti će nastojati iskoristiti umor igrača Stuttgarta od utakmice sa Rangersima i vratiti se sa ovog gostovanja neporaženi ali su „Švabe“ vrlo negostoljubive na svom „Gotlieb-Daimleru“ na kojem imaju učinak 5-1-1 uz 11-5 gol razliku.
SUNDERLAND - DERBY 16:00 1 1,70
Sunderland smo pratili čitavu prošlu sezonu i redovito su, pod vodstvom legendarnog Roya Keanea, pobjeđivali u okviru Champioshipa. Međutim, Premier liga je mnogo kvalitetnije i ozbiljnije natjecanje u kojem će im trebati mnogo više kvalitetnih igrača kako bi i slijedeće godine na svom „Stadionu Svijetlosti“ gledali najjače engleske ekipe. Mora se priznati da je Sunderland od početka ove sezone ima mnogo sreće jer su u nekoliko utakmica uspijevali postići golove u sudačkim nadoknadama koji su im donosili bod(ove). Sva nemoć i nedostaci ekipe Roya Keanea je došla na vidjelo u prošlom kolu kad su na gostovanju kod Evertona „potopljeni“ sa nevjerojatnih 7-1. Derby je i pred početak sezone proglašen „turistom“ ovogodišnjem Premiera i zbog slabog igračkog kadra rijetki su im prognozirali opstanak u društvu najboljih. Trenutno su na posljednjem mjestu na tablici sa samo 6 osvojenih bodova i katastrofalnom 5-33 gol razlikom pa im ni dovođenje novog trenera (Paula Jewella, bivšeg trenera Wigana) neće puno pomoći. Sunderland jednostavno mora slaviti u današnjoj utakmici jer u slučaju nekog drugog ishoda, mogu se početi spremati, kao i Derby, za novo ispadanje u Championship. Keane je i dalje bez Richardsona, Yorkea, Varge, Nosworthya i Andersona ali i bez njih su favoriti protiv nekvalitetnog Derbya.
PORTSMOUTH – EVERTON (zbg) 16:00 3+ 1,90
Susret dvaju ekipa koje se nalaze u odličnoj formi sa 2-1-0 učinkom u posljednje tri utakmice, s tim da Everton u te tri utakmice ima 11-3 gol razliku dok je ona kod Portsmoutha 6-1. Posebno se ističe pobjeda Evertona u prošlom kolu protiv Sunderlanda rezultatom 7-1 u kojoj su se istaknuli Yakubu i Cahill sa po 2 pogotka, a Cahill je i prije dva kola pogotkom u Londonu Evertonu donio bod na gostovanju kod Chelsea. I Portsmouth u posljednje vrijeme igra iznenađujuće dobro i efikasno pa se i od njih očekuje, ukoliko nastave sa ovakvom formom, izlazak u neko od europskih natjecanja. Nervozu u redove ekipe Portsmoutha unijelo je uhićenje njihovog trenera Redknappa i bivšeg predsjednika kluba Mandarića pod sumnjom da su upleteni u „mutne“ poslove oko kupovine igrača. Budući da su obje ekipe u odličnoj formi, krajnjeg pobjednika je vrlo teško prognozirati pa sam se zbog efikasnosti njihovih napadača odlučio za tip 3 i više golova. Vjerujem da obje ekipe mogu do pogotka u ovoj utakmici što bi na kraju trebao biti i over na kojem je kvota i više nego prihvatljiva.
PSG - CAEN 20:00 1 1,70
PSG je „crna ovca“ većini kladioničara posljednjih nekoliko sezona i vjerujem da je zaobilaze u širokom luku. Prosto je nevjerojatno da ovako, za francuske uvjete, solidna ekipa ne može do pobjede na svom stadionu (0-4-4), a da na gostovanjima igraju odlično uz učinak 3-3-1 i uz 7-4 gol razliku. Očito je da su na „Parku Prinčeva“ pod velikim pritiskom i da im ne odgovaraju utakmice u kojima su favorizirani ali današnji gosti su idealna prilika za prvu pobjedu pred svojim navijačima. Caen je prosječna ekipa koja će na kraju biti zadovoljna opstankom u 1. ligi, a većinu bodova osvajaju na svom terenu dok su u gostima prilično neuvjerljivi sa učinkom 0-3-4 i uz 1-9 gol razliku. PSG se trenutno nalazi na 18. mjestu na tablici koja vodi u 2. ligu pa je u večerašnjoj utakmici pobjeda imperativ za igrače trenera Le Guena. Ekipa sa igračima poput Yepesa, Armanda, Mendya, Rothena, Gallarda, Luyindule i Paulete ne bi trebala imati velikih problema protiv mnogo (i igrački i financijski) skromnijeg Caena.
ESPANYOL - BARCELONA (zbg) 22:00 3+ 1,70
Veliki gradski derbi i vjerojatno najzanimljivija utakmica 14. kola Primere. Barcelona je ovog tjedna igrala u Ligi Prvaka i remijem na Gerlandu (2-2) su osigurali prvo mjesto u skupini E. Espanyol je ove sezone bez nastupa u Europi pa se mogu potpuno posvetiti igranju u Primeri što se i vidi na njihovom bodovnom učinku (trenutno su na 4. mjestu na tablici sa samo 4 boda manje od vodećeg Reala). Situacija u Barceloni je prilično loša jer je Ronaldinho nezadovoljan i mnogo više na klupi nego na terenu, Rijkaardu već odavno spremaju otkaz dok je lista ozlijeđenih igrača prilično duga pa se sve ovo odrazilo i na igre Barcelone. I u ovoj utakmici Rijkaard neće moći računati na Ettoa, Henrya, Deca, Dos Santosa, Oleguera, Thurama i Edmilsona ali ima dovoljno dugačku klupu da u gradskom derbiju izvede kvalitetnu početnu postavu. I Espanyol ima problema sa ozljedama igrača pa neće moći računati na Rufetea, de la Penu i Davida Garciu a upitan je nastup nedovoljno opravljenog Riere koji je odličnim igrama privukao pažnju izbornika Španjolske Arragonesa. Stalna prijetnja Valdesu bit će odlični napadački dvojac Raul Tamudo – Luis Garcia dok bi Rijkaard od početka trebao krenuti sa Ronaldinhom, Messijem i mladim Bojanom Krkićem u napadu. Espanyol je već mnogo puta dokazao da može pobjeđivati protiv favorita i u ovaj derbi ulaze u mnogo boljem raspoloženju u klubu u odnosu na Barcelonu pa ne čude izjave da u ovoj utakmicu idu na pobjedu. I pored svih problema, Barcelona mora ići na pobjedu kako bi ostala u utrci sa Realom, a dodatan motiv će im biti i prošlogodišnji gol Raul Tamuda na Nou Campu za 1-1 kojim je na kraju naslov prvaka otišao Real Madridu. Očekujem otvorenu i efikasnu igru sa obje strane pa mi se tip 3+ golova čini realnim.