HŠK Zrinjski: Subotnji događaji izrežirani; braća Ćemalović nepoželjna Pod Bijelim brijegom Ispis E-mail
Mostar - Sport | Ponedjeljak, 19 Svibanj 2008

Image
U
povodu protekle utakmice 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, odigrane između Veleža i Zrinjskog u subotu, 17. svibnja 2008. godine, Hrvatski športski klub Zrinjski obratio se danas priopćenjem za javnost kojeg potpisuje Upravni odbor.

U klubu smatraju potrebitim, u cilju razjašnjavanja cjelokupnog događanja, obratiti se u prvom redu svojim navijačima, svim simpatizerima mostarskog kluba, kao i široj javnosti.

Neosporna je istina da su igrači i navijači našeg kluba došli u Vrapčiće, očekujući jedan fer i športski spektakl, upravo onakav kako su u jesenjem djelu prvenstva svojim primjerom pokazali, dočekujući subotnje domaćine na stadionu HŠK Zrinjskog pod Bijelim Brijegom. Na žalost, danas hladnih glava, moramo priznati da je cijeli događaj u Vrapčićima bio unaprijed izrežiran, stoji u priopćenju Zrinjskog.

Ostavljajući u pozadini blisku prošlost, ratne rane, s pravom se pitamo zar je normalno da jedan športski događaj službeni spiker, počinje vjerskim pozdravom, a vrijeđanje navijača i igrača, na nacionalnoj razini mislimo da je isuviše spominjati. Jasno da klub, odnosno uprava kluba ne može kontrolirati ispade navijača, ali pitamo se može li se tolerirati činjenica da jedan član uprave kluba Veleža, i član Izvršnog odbora Nogometnog saveza županije Hercegovačko- neretvanske (gosp. Ćemalović), dozvoli sebi ne samo verbalne, nego i fizičke napade na članove uprave Zrinjskog i navijače kluba.

Stoga braći Ćemalović, i njima sličnima, koji su sudjelovali u ovim ispadima te tako pokazali da ne znaju cijeniti nogomet kao športsku disciplinu, moramo poručiti da nisu poželjni na utakmicama nogometnog kluba Zrinjskog, pod Bijelim Brijegom, poručuju iz Zrinjskog te dodaju:

Dužni smo odati priznanje i igračima Zrinjskog čija je sigurnost, upadima navijača na teren bila svakako ugrožena, a koji su ipak športski podnijeli sve te pritiske i odigrali svih devedeset minuta utakmice.

Dakako sa žaljenjem moramo konstatirati, da je rezultat ovakvih navijačkih ispada povreda nedužnog djeteta, ali to je još jedna opomena svima nama, počevši od policije koja je zadužena za sigurnost svih građana, pa do Izvršnog odbora Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine, da poradi na športskoj disciplini, kako se športska događanja ne bi pretvarala u vjerske i nacionaIne manifestacije.

Zaključak svih subotnjih događanja leži u činjenici da je nogometni klub Velež kao domaćin, vjerojatno posvećujući se režiranju svih onih vjerskih i nacionalnih scena, izgubio najbitniji segment - sigurnost gostujućih igrača i navijača, što se svakako mora tretirati domaćinskim propustom, zaključuje u priopćenju Upravni odbor HŠK Zrinjski.

Komentari (0)Add Comment

Napišite komentar
Ova je vijest zaključana za komentiranje.

busy
 

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g