Rusija, Indija i Kina traže reguliranje kosovskog pitanja u skladu s međunarodnim pravom Ispis E-mail
Svijet - Politika | Petak, 16 Svibanj 2008

Image
P
o završetku sastanka u Jekaterinburgu u Rusiji ministri vanjskih poslova Rusije, Indije i Narodne Republike Kine objavili su zajedničku deklaraciju u kojoj su naglasili značaj reguliranja problema statusa Kosova u skladu s načelima međunarodnog prava, uz vodeću ulogu UN-a i na temelju uzajamnog sporazuma strana, priopćeno je iz Veleposlanstva Ruske Federacije u BiH.

U deklaraciji se navodi da je jednostrano proglašenje nezavisnosti Kosova u suprotnosti s Rezolucijom 1244 Vijeća sigurnosti UN-a, koja i nadalje, sve do novih odluka ove organizacije, mora ostati pravnim temeljem za reguliranje  kosovskog problema.

Ministri su pozvali Beograd i Prištinu na djelovanje u sklopu međunarodnog prava radi pronalaženja odgovarajućeg rješenja problema putem pregovora.

(Fena)
Komentari (1)Add Comment

Napišite komentar
Ova je vijest zaključana za komentiranje.

busy
 

M a r k e t i n g

M a r k e t i n g









Najave događanja

19.07.2008 - 20.07.2008
Ali Baba's B-day Party
21.07.2008 - 21.07.2008 | 20.00
OTVARANJE TUNIRA „MEĐUGORJE OPEN 20...
05.10.2008 - 05.10.2008 | 11.00
Lutkarska predstava-ZID OD BRAŠNA